Δευτέρα 2 Απριλίου 2012

23/3/2012 ΚΡΗΝΗ-ΓΛΙΝΟΣ 2-1

ΚΡΗΝΗ-ΓΛΙΝΟΣ 2-1 ( ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-1 )
ΤΟ ΓΚΟΛ : Σπύρος Γκράβας (25′) .    ” Ο Γρατσάνης κυνηγάει μια αρχικά χαμένη μπαλιά προς την περιοχή της Κρήνης και κλέβει την μπάλα από τον τελευταίο αμυντικό που προσπαθούσε να καλύψει την μπάλα. Κάνει πάσα στον Γκράβα που έμπαινε στην περιοχή και αυτός με δυνατό σουτ στον ουρανό των διχτύων κανεΙ το 0-1 για την ομάδα μας. ”
Η Κρήνη έπειτα στο δεύτερο ημίχρονο αύξησε την πίεση της στα καρέ μας και με την βοήθεια της τύχης στα δυο γκολ της , πήρε την νίκη μέσα απο τα χέρια μας, υπερνικώντας μας κυρίως στην αντοχή. Τα γκολ της στο 77′ με μακρυνο σουτ και στο 91′ με κοντινό πλασέ.
Χάθηκαν, δυστυχώς , οι όποιες ελπίδες υπήρχαν για παραμονή , έπειτα από την ήττα αυτή  στις καθυστερήσεις .
Το Γλίνος παρουσίασε πολύ καλό πρόσωπο, κυρίως στο Α ημίχρονο, όπου επέτρεψε μόλις μια ευκαιρία στους γηπεδούχους, ενώ στεκόταν πολύ καλά και ανασταλτικά . Στο δεύτερο ημίχρονο βρεθήκαμε στο ίδιο έργο θεατές για ένα ακόμη παιχνίδι, αφού η έλλειψη προπόνησης μας στοίχησε , όπως και η αναγκαστική αλλαγή του  Γκαγκαστάθη , που ήταν άρρωστος , μας αποδυνάμωσε το κέντρο μας.
Λίγο έλλειψε να έρθει το δεύτερο γκολ για την ομάδα  και να πάρουμε την νίκη, αν οι Λ.Πούλιος και Γ.Μαυρομάτης ήταν πιο εύστοχοι σε δυο ανεπανάληπτα τετ α τετ στα τελευταία δεκα λεπτά…..
ΕΝΤΕΚΑΔΑ:
ΦΟΥΤΣΙΑΣ- ΣΚΡΑΠΑΣ, ΤΣΙΑΝΤΟΥΛΑΣ, ΣΩΤΗΡΙΟΥ, ΚΑΡΑΦΑΝΤΑΛΟΣ- ΓΚΑΓΚΑΣΤΑΘΗΣ(50′ ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ) , ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ, ΓΚΡΑΒΑΣ( 80′ ΖΙΩΓΑΣ), Λ.ΠΟΥΛΙΟΣ - ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ, ΓΡΑΤΣΑΝΗΣ
  • Πάλι τα ίδια επομένως, αφού πάντα στο Α ημίχρονο είμαστε πραγματικά ομάδα, χωρίς να φοβόμαστε κανέναν, ενώ στο Β ημίχρονο λόγω κούρασης δεν αντέχουμε την πίεση. Η θεση της ομάδας είναι δύσκολη ,πάρα πολύ δύσκολη, ενώ  τα αποτέλεσματα παρα είναι πλέον ατυχή σε εκνευριστικό βαθμό ….  Η ελπίδα, πάντως , πεθαίνει πάντα τελευταία !

• Μπράβο στην αδιάφορη Κρήνη, που πανηγύρισαν σαν μικρά παιδιά τα γκολ τους, μιας και μας τόνισαν ότι πέρσι η ομάδα του Γλίνους δεν τους χαρίστηκε, και τώρα θα έκαναν τα πάντα να μας νικήσουν. Υπήρχαν χρωστούμενα βλέπετε από πέρσι !

Χαρείτε λοιπόν, όλοι σας , εις βάρος μας !
ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΑΤΣ, ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΦ 1/4 … την πρωταπριλιά !!!