Κυριακή 22 Απριλίου 2012

19/4/2012 ΓΛΙΝΟΣ-ΚΑΡΥΕΣ 3-2

ΓΛΙΝΟΣ-ΚΑΡΥΕΣ 3-2 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ 3-0)

ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :
To 1-0 στο 8′ σημειώνει ο Αρης Αλεξανδρής με καρφωτή κεφαλιά μετά απο σεντρα του Μπάμπη Γιουβρη απο δεξιά .
Το 2-0 στο 25′ σημειώνει ο Νίκος Γρατσάνης με πλασε ευστοχεί σε τετ α τετ, αφού εκμεταλλεύτηκε την πολύ καλή μπαλιά του Γιώργου Μαυρομάτη.
Το 3-0 στο 44′ σημειώνει ο Ηλίας Πούλιος με αριστοτεχνικό σουτ στο γάμα της εστίας, εκτελώντας απ’ ευθείας φαουλ από δεξιά.
Το 3-1 στο 58′ μειώνουν οι Καρυές, όταν ένα απ’ ευθείας φαουλ βρίσκει στο τοίχος και πηγαίνει στα πόδια ενός ξεμαρκάριστου παίχτη των φιλοξενούμενων, και αυτος με πλάγιο πλεσε μειώνει το σκορ.
Το 3-2 στο 75′ διαμορφώνεται το τελικό σκορ, όταν έπειτα από εκτέλεση φάουλ νικήθηκε η άμυνά μας στον αέρα και με κεφαλιά οι Καρυές έκαναν το 3-2.
Πρίν αρχίσουμε τον σχολιασμό του ματς , πρεπει να πούμε ή μαλλον να φωνάξουμε  ΝΑΙΙΙΙ !! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΙΚΗ !!!!
Νίκη βαλσαμο , κυρίως για την ψυχολογία μας, παρότι το συνδρομο της καθύζησης στο Β’ ημίχρονο ξαναεμφανίστηκε. Επρεπε να έρθει το πάσχα για να νικήσουμε κι εμείς !
Ματς για γερά νεύρα, με πολλά δυνατά μαρκαρίσματα, κάρτες , διαμαρτυρίες εντός και εκτός αγώνα και φυσικά ένας διαιτητής επικίνδυνος, ο κυριος Βουτσελάς.
Το τέλειο πρώτο ημίχρονο της ομάδας μας  με 3 γκολ , πραγμα που πρώτη φορα έγινε την φετινή περίοδο. Ομάδα με τα όλα της, με τσαμπουκά ,δυνάμεις ,ευστοχια στις επιθέσεις και  με πίεση στο κέντρο .
Ομως στο δευτερο ημίχρονο, οι Καρυές ανέβηκαν, πίεσαν , έκαναν ευκαιρίες , μείωσαν δυο φορές, παραλίγο να ισοφαρίσουν , αλλά τέλος καλό όλα καλα αφου η πολύτιμη νίκη ήρθε για το Γλίνος.
Η ουσία είναι οτι αναθαρρήσαμε, και οτι δεν τα παρατάμε…. Παντού την νίκη και στο τέλος οτι βγεί.
  • ΝΤΑΚΑΣ - ΣΚΡΑΠΑΣ, ΤΣΙΑΝΤΟΥΛΑΣ , ΣΩΤΗΡΙΟΥ, Η.ΠΟΥΛΙΟΣ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ , ΓΚΑΓΚΑΣΤΑΘΗΣ, Λ.ΠΟΥΛΙΟΣ (82′ ΓΚΡΑΒΑΣ) , ΓΙΟΥΒΡΗΣ - ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ- ΓΡΑΤΣΑΝΗΣ (70′ ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ)

ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ…..

Πάντως οι ελπίδα για κάτι καλό στην έδρα του μεγαθήρου της κατηγορίας Μεγαλοχώρι , δεν φαίνεται ορατη, δυστυχώς…. Αλλα, μπάλα είναι και γυρίζει.