Τρίτη 24 Ιανουαρίου 2012

16/1/2012 ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑ-ΓΛΙΝΟΣ 2-0

ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑ-ΓΛΙΝΟΣ 2-0 ( 1-0 ΗΜ.)
ΑΔΙΚΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ…..
Το Γλίνος στα πρώτα 20 λεπτά είχε την κατοχή , έχασε ευκαιρίες για γκολ στο παγωμένο τερέν της Λεπτοκαρυας ,έχοντας κοντρα τον άνεμο. Κάπου στο 30΄οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το ματς, και πέτυχαν γκολ στο 35′ με κεφαλιά ,έπειτα απο κόρνερ, κι ενώ ο τερματοφύλακας μας δεν μπόρεσε να ελεγξει την σκαστή κεφαλιά.
Στο δευτερο ημίχρονο και οσο πέρναγε η ώρα το Γλίνος ανέβασε ταχυτητα, μάζεψε στα καρέ την Λεπτοκαρυά έχοντας ακομη και 5 επιθετικούς μπροστά για την πολυπόθετη ισοφάριση. Ο διαιτητής ακύρωσε στο 75′ ως οφσάιτ γκολ του Θέμη Σωτηρίου, ενώ ο ίδιος παιχτης πιο πρίν έχασε εξ επαφής γκολ σε μια ανεπανάληπτη ευκαιρία . Και εκεί που ειχαν απομείνει λίγα ατομα στην αμυνα μας, καθώς όλη η ομάδα ήταν μπροστά για το γκολ , η Λεπτοκαρυά εκμεταλλεύτηκε μια αντεπίθεση της προς το τέλος του αγώνα, και στο 87′ διαμορφώθηκε το τελικο 2-0 .
Σαφώς το σκορ δεν ειναι δίκαιο για την ομάδα μας καθως σε καμία περίπτωση δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα των ομάδων. Ντεμπούτο έκανε ο Θανάσης Μπαρέκας μετά απο 4 χρόνια στην κορυφή της επιθεσης στο 60′, ενώ βασικός ξεκίνησε ως αριστερό χαφ και ο νέος παίχτης της ομάδας μας Μάκης Σαμψώνης.
ΝΤΑΚΑΣ - ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ, ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ, ΣΩΤΗΡΙΟΥ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ - ΓΚΑΓΚΑΣΤΑΘΗΣ, ΣΚΡΑΠΑΣ, ΣΑΜΨΩΝΗΣ (70′ Θ.ΤΣΙΑΝΤΟΥΛΑΣ) , ΓΡΑΤΣΑΝΗΣ, ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ- ΑΠ.ΠΟΥΛΙΟΣ ( 60′ ΜΠΑΡΕΚΑΣ )
ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΓΛΙΝΟΣ, ΚΑΘΩΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΞΑΝΑΠΑΙΖΕΙ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ , ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 17 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΣΤΙΣ 3.00 ΜΕ ΤΗΝ ΡΑΞΑ ….