ΣΚΟΡΕΡ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ
ΘΕΜΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΥ 47′
ΓΙΩΡΓ. ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ (πεν.) 55′

ΕΦΙΑΛΤΙΚΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ, ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου τα λέει όλα. Η πολύ καλή επιθετική γραμμή των γηπεδούχων τους χάρισε γκολ από πολύ νωρίς στον αγώνα , μόλις στο 5′ . Εκ τοτε , πολύ σύντομα το σκορ έγινε 3-0 . εντος ενός τετάρτου, και λίγο πρίν την ανάπαυλα έγινε και το 4-0.
Αλχημίες πολλές στην ομάδα, ο σέντερ μπακ Θέμης Σωτηρίου πέρασε σε θέση φορ στο β’ ημίχρονο , βρέθηκε σε θέση τετ α τετ , πέρασε τον τερματοφύλακα και έκανε εύκολα το 3-1, στο 47′ . Μετά από δέκα λεπτά ο πολύ καλός Γιώργος Μαυρομμάτης μπήκε με την μπάλα στην περιοχή των γηπεδούχων, και ανετράπη. Εκτέλεσε ο ίδιος το πέναλτι και μείωσε σε 4-2.
Το τελικό 5-2, διαμορφώθηκε δυο λεπτα πρίν απο την λήξη του αγώνα.

Eντεκάδα:
Nτάκας - Καλαντζής, Σωτηρίου, Αλεξανδρής, Η.Πούλιος - Σκράπας, Γκαγκαστάθης, Πέτρου, Γρατσάνης, Μαυρομάτης- Απ.Πούλιος ( 70′ Π.Γιουβρής)

• Επόμενο ματς, Γλινος-Κρηνιτσα ,στις  27 Δεκ 2011.
  • Είναι μακράν το ματς της χρονιάς. Επιτακτική η νίκη για βαθμολογικούς, ψυχολογικούς, και για πολλούς εξωαγωνιστικούς λόγους….ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΙΚΗ.
  • Να τονίσουμε οτι η Κρηνίτσα-Λόγγος , ειναι η φετινή ομάδα του σταρ προπονητή Γιώργου Τσίνα, ο οποίος ξεκίνησε την καριέρα του στο Γλίνος, ανέβηκε μαζί του κατηγορία η ομάδα μας, κατάγεται απο το Γλίνος… Είναι αυτονόητο οτι οι θεατές του αγώνα αυτου λόγω της ιδιαιτερότητας θα είναι αρκετοί και ο αγώνας θα είναι ακρως ενδιαφέρον, καθώς είναι και γειτονικό ντέρμπι.
  • Περισσότερα, στο γήπεδο Γλίνους, την Τρίτη 27 Δεκεμβρίου, για τον νυν υπερ πάντων αγών….!!!!