5η αγων. Α1 ΕΠΣΤ 16/10/2011

Γλίνος - Πετρόπορος 2-1 ( ημίχρονο 0-1 )
Τα γκολ της ομάδα μας : Γκαγκαστάθης 60', Σωτηρίου 86'

ΓΙΑΤΊ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ , ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ....!!!!

Δεν γινόταν να χαθεί αυτό το ματς. Σωρεία χαμένων ευκαιριών σε όλο τον αγώνα απο το πρώτο ως  το τελευταίο λεπτο και κυρίως στο β' ημίχρονο για μισή ωρα το γήπεδο έγειρε !
Οι φιλοξενούμενοι του Πετρόπορου προηγήθηκαν στο 35' κόντρα στην ροή του αγώνα με αντεπίθεση, ενώ το Γλίνος πίεζε για το γκολ. Όμως καμία στιγμη η ομάδα μας δεν σταμάτησε να επιτίθεται καθώς έπρεπε να κερδηθούν οι τρείς βαθμοί. σ' αυτο το κρισιμότατο ματς.
Ο αρχηγός μας Μάκης Σκράπας σε εκτέλεση ενός από τα πολλά φάουλ , που κέρδισε έξυπνα ο Γκαγκαστάθης.

Άλλαξε δυό θέσεις στον αγώνα και έβαλε το νικητήριο γκολ ο αμυντικός Θέμης Σωτηρίου.
Φουλ επίθεση και στο δευτερο ημίχρονο για την ομάδα μας και μετά απο αλλεπαληλες κόντρες στην περιοχή του Πετρόπορου, ο Γκαγκαστάθης τελευταιος με το στήθος έσπρωξε την μπαλα στα διχτυα
και ισοφάρησε για το Γλίνος στο 60' .

Κάπου εκει ο Πετρόπορος μένει με 9 παιχτες μέσα σε 10 λεπτα λόγω διαμαρτυρίας και λόγω ενος σκληρού μαρκαρίσματος στον Γκαγκαστάθη ,σε μια φαση που σημειώθηκαν έντονες αψιμαχίες στον αγωνιστικό χώρο. Απο τον αγώνα αποχώρησε ελαφρά τραυματισμένος ο Καλαντζης στο 65', με τον Παπαχρήστο να εισέρχεται στον αγώνα και παίρνει θέση στην επίθεση.

Πλέον το γήπεδο είχε γείρει, και το Γλίνος ξεχύνεται κατά κύματα με πολλες φάσεις στα καρέ του Πετρόπορου, που κατά τυχη η μπάλα δεν κατέληγε στα δίχτυα. Μάλιστα πέρασε σε θέση σέντερ φορ ο αμυντικός Θέμης Σωτηρίου δίνοντας επιπλέον ατομο στην επίθεση, και στο 86' ο ίδιος με κοντινό πλασε νίκησε τον τερματοφύλακα και έγραψε το τελικό 2-1 μέσα σε έξαλους πανηγυρίσμους όλης της ομάδας.

Ενθαρρυντική η εμφάνιση της ομάδας μας, που έδειξε συσπείρωση σε αυτή την δύσκολη στιγμή.

Τα λόγια είναι περιττά για την αξία αυτης της νίκης.