Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου 2011

4/9/2011 ΓΛΙΝΟΣ-ΠΙΑΛΕΙΑ 4-2 (1-1 κανον.διαρκεια)

Κάτω από τον μεσημεριάτικο καυτό ήλιο διεξήχθη το ματς μεταξύ Γλίνους και Πιαλείας για το κυπελλο . Τελικό σκορ 4-2 ( 1-1 καν.διάρκεια) και το Γλίνος στην επομενη φάση.

• Στο πρώτο ματς της ομάδας μας για φέτος , καθώς δεν εχει συμμετάσχει σε κανένα φιλικό αγώνα ακόμη.
  • Με μόλις 10 μέρες προπόνησης , που σημαίνει οτι δεν υπάρχει η επιθυμητή ετοιμότητα,
  • με εντελώς ντόπιο στυλ στην ομάδα ,
  • με την ζέστη να είναι αφόρητη σε ολη την κανονική διάρκεια του αγώνα, ιδίως στο Α’ ημίχρονο,

Η ομάδα μας παρά τα 120′ του αγωνα , λόγω παράτασης , κατάφερε να προκριθεί! ….

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΙ ΟΜΩΣ ΑΛΗΘΙΝΟ !
ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΜΕΤΑΛΛΟ ΝΙΚΗΤΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ !

Κανονική Διάρκεια
  • Ο Άγγελος Στεργιου με αριστερό δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ στο 33′ και κάνει το 1-0.
  • Δυο λεπτά πριν από την λήξη του αγώνα η Πιαλεία ισοφαριζει σε 1-1 , σε μια απο τις τελευταίες της επιθέσεις .
Παράταση
  • Ο Ηλίας Πούλιος στο 95′ , με ψηλοκρεμαστή σεντρα-σούτ μπερδεύει τον τερματοφύλακα και βάζει παλι το Γλίνος μπροστά με 2-1.
  • Στο 103′ ο Μάκης Σκραπας, με τον ίδιο ακριβως τρόπο ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-1 , επειτα απο απευθείας εκτελεση φάουλ.
  • Στο 107′ επείτα απο λάθος συνεννόηση μεταξύ αμυντικών και τερματοφύλακα, η Πιαλεία εκμεταλλεύεται την σύγχυση μειώνει το σκορ εκ νέου σε 3-2.
  • Στο 120′ ο Σπύρος Γκράβας διαμορφώνει το τελικο 4-2 με κοντινή προβολή, επειτα απο πάσα του Στεργίου και ολιγορία των αμυντικών των φιλοξενουμένων.

Σύνθεση Γλίνους : Ντάκας Δ. , Σωτηριου Θ. , Καραφάνταλος Ιπ. , Πούλιος Ηλ. , Γιουβρής Χ. , Σκράπας , Αλεξανδρής Αρ. , Γκαγκαστάθης Ν. , Στεργίου Αγ. , Γκράβας Σπ. , Γρατσάνης Ν. ( 75 ‘  Καλαντζής ) .